Popieram Internet Bez Chamstwa Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl Mały Powstaniec Szymon Sławiński Spis moli
RSS
piątek, 31 października 2014
Minecraft gra jak z Atari

Gdy Szymek zaczął grać jakiś rok temu w Minecraft i pokazywał mi swój świat, który tam tworzy, przecierałam oczy z niedowierzenia.

Jak gra o tak oldskulowym charakterze może zafascynować 10-latka? Grafika prawie jak z Atari ( dla młodszych czytelników to pierwsze w Polsce ogólnodostępne komputery), postacie i domki rodem z pudełka Lego. Ot taka zabawka dla dzieci, tyle że tym razem ściągnięta z internetu ( to chyba była pierwsza tego typu gra samodzielnie ściągnięta przez Szymka ). To jedna z jego ulubionych gier, bo sam tworzysz świat, w którym żyjesz. Budował więc kopalnie , dom ( byłam dumna, bo zawsze były w nim 2 rzeczy - choć nie wiem czy premiowane punktami książki i obrazy :-)

Na premierę na PSP czekał niecierpliwie - zamawialiśmy ją przez internet, bo w "normalnych" sklepach rozchodziła się jak świeże bułeczki.

Oprócz tego jest oczywiście cały świat Minecraft, którego ja już niespecjalnie ogarniam: specjalne mody ściągane z sieci, filmiki na You Tubie, nagrywanie filmików wspólnie z kolegami, specjalne książki które też kupuje.

I dopiero, gdy przeczytałam artykuł w Rzepie, zrozumiałam ten fenomen. Zresztą przeczytajcie sami: http://www.rp.pl/artykul/1150070-Minecraft-antygra.html

Jeśli więc szukacie gry, która nie jest oparta na destrukcji i strzelankach, Minecraft jest idealny. W Stanach już jest wykorzystywany na lekcjach, bo wyrabia myślenie przestrzenne, uczy zasad projektowania budowli, koncentracji na zadaniu. 

09:23, mamik.net
Link Komentarze (1) »