Popieram Internet Bez Chamstwa Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl Mały Powstaniec Szymon Sławiński Spis moli
RSS
poniedziałek, 27 września 2010
Bitwa pod Grunwaldem

Zdaję sobie sprawę, że wpis mocno spóźniony, ale rocznica bitwy minęła nam niepostrzeżenie gdzieś między jednym i drugim wyjazdem wakacyjnym.Zakupiłam nawet rocznicową książeczkę, ale nie wywarła większego wrażenia ani na Szymku ani na mnie. Wydawnictwo więc pominę milczeniem.

Natrafiliśmy za to przypadkowo w Niepołomicach na imprezie gier strategicznych i rekonstrukcji historycznych na małe stoisko z polskimi grami planszowymi i kolejną super grę "Bitwę pod Grunwaldem". To rycerska gra planszowa, wzorowana właśnie na bardziej skomplikowanych grach strategicznych, ale bardzo prosta w nauce zasad. Zawodnicy losują drużyny i kręcąc specjalnym kołem dowodzenia kierują swoimi oddziałami. O tym, czy zaatakowany oddział zostanie pokonany decyduje rzut kostką.Tu wszystko może się zdarzyć a historia może zmienić swój bieg!Pasjonujące nie tylko dla wielbicieli rycerstwa.

A w przygotowaniu kolejna gra: "Afryka Kazika - wielka podróż". Więcej informacji o grach znajdziecie na stronie www.polskiegryplanszowe.pl , tu też możecie je kupić.

22:24, mamik.net
Link Dodaj komentarz »