Popieram Internet Bez Chamstwa Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl Mały Powstaniec Szymon Sławiński Spis moli
RSS
środa, 11 lipca 2012
Masło przygodowe

Kasia Koniec, to kolejna ulubiona bohaterka Szymka. Trudno zresztą zabawnej 10-letniej Kasi z książki Barbary  Stenki pt. "Masło przygodowe" nie polubić. To jeszcze lektura, którą czytaliśmy wspólnie i cieszę się, że mnie nie ominęła. Szymek stwierdził, że ma wiele cech wspólnych z Kasią - i rzeczywiście oprócz miłości do zwierząt ja dodałabym zwłaszcza hipochondrię :-) Niestety, może nasza rodzina nie jest tak kolorowa i zróznicowana jak Kasi ( chociaż figurki "Star Wars" - są wszechobecne ! ).

Dużo w tej książce ważnych dla dzieci tematów - tolerancja dla innych, przemoc w klasie, przemoc w rodzinie. Ale wszystko to opowiedziane jest poprzez ciekawą fabułę, z dużą dawką humoru, mocno osadzone w realiach, które bliskie są naszym dzieciom.

Pojawiła się też wersja na audiobooku, w świetnej interpretacji Joanny Kołaczkowskiej z kabaretu "Hrabi." To świetny pomysł na wspólne "słuchanie" podczas wakacyjnych podróży.

19:13, mamik.net
Link Dodaj komentarz »