Popieram Internet Bez Chamstwa Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl Mały Powstaniec Szymon Sławiński Spis moli
RSS
poniedziałek, 16 czerwca 2014
Monster Tour

Jeszcze kilka lat temu Szymek uwielbiał się bawić Monster Truckami - dla niewtajemniczonych to ogromne ciężarówki, z podrasowanymi silnikami. W Stanach to istne szaleństwo. Monstery pokonują wymyślne tory przeszkód, przewracają się spektakularnie podczas wyścigów. Dużo hałasu, ryk silników plus niebezpieczne ewolucje - czyli to, co większość mężczyzn zazwyczaj uwielbia.

Jednak atrakcje na żywo a program w TV, to co innego. Szymek poszedł na pokaz, ale trudno jego reakcję określić jako entuzjazm. Mimo całej oprawy stwierdził, że było trochę nudno. 

 

12:34, mamik.net
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 czerwca 2014
AK-owcy z Białorusi i Litwy

To był zwykły niedzielny spacer. i niezwykłe przypadkowe spotkanie.

Wzgórze Wawelskie raczej omijamy, bo za dużo turystów. Tej niedzieli zrobiliśmy wyjątek. Zaskoczyły nas tłumy przy Katedrze. I grono wojskowych - staruszków, którzy ustawiali się do pamiątkowego zdjęcia. Na ramionach opaski biało-czerwone z napisem AK, mundury pełne odznaczeń i napisy Okręg Wileński, Łagiernicy.

Udało nam się krótko porozmawiać z jednym z tych bohaterów. Miał 89 lat, walczył o wolną Polskę w Wileńskiej AK, później 2 lata jeszcze "w lasach", ale Sowieci rozbili oddział. Trafił do więzienia, uciekł. Teraz mieszka w Lidzie na Białorusi, gdzie 40% mieszkańców ( po deportacjach) to Polacy. I nadal mówi piękną polszczyzną.

Niestety z tych emocji zapomnieliśmy chyba o najważniejszym - zapytać Pana o imię i nazwisko!!! ( Ale spróbuję to naprawić !!!)

A później jeszcze wspólnie zeszyliśmy do krypt wawelskich. I widzieliśmy niesamowite wzruszenie tych ludzi przy grobie Marszałka Piłsudskiego.

To była niesamowita, wzruszająca lekcja historii.

 

 

Pamiętając o naszych rodakach na Wschodzie przyłączyliśmy się do organizowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen "paczki świątecznej dla Kombatantów". Niestety w tym roku, okazało się że paczki zostały zarekwirowane a pani prezes stowarzyszenia  AK na Białorosi grozi sprawa sądowa. Mam jednak nadzieję, że wszystko dobrze się skończy.

11:19, mamik.net
Link Dodaj komentarz »