Popieram Internet Bez Chamstwa Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl Mały Powstaniec Szymon Sławiński Spis moli
RSS
wtorek, 22 czerwca 2010
"Straszna książka, czyli upiorna zabawa w rymy"

Wydawnictwo "Czarna Owca" wydało perełkę książkową dla dzieci! To wiersze znanej ze "Świerczyka" Małgorzaty Strzałkowskiej z idealnie korespondującymi z tematyką ilustracjami Kacpra Dudka.

Dzieci uwielbiają straszne historie i często je sobie opowiadają. Niestety dorośli burzą ten bogaty wewnętrzny świat iluzji swoimi racjonalnymi wywodami. Chociaż czasami logika kilkulatka bywa nieubłagalna: "Skoro Franek widział ducha, to duchy istnieją! Ty jeszcze go po prostu nie spotkałaś mamo :)

Postacie z wierszy M. Strzałkowskiej są typowe: duch, straszne stwory, upiorek, potwór, paskuda. Ale wszystko to podane jest w nowej przekornej i zabawnej stylistyce. I tak "upiorek grymasi, gdy mama mu kaszkę pitrasi:, "stwory w lochu stroją fochy", a duch postanawia zerwać ze swoim strasznym zajęciem.

Drugą zaletą tej książeczki jest wciągnięcie w zabawę słowami dzieci, które mają szukać brakujących rymów. I tu może powstać nie jedno zaskakujące skojarzenie i w zasadzie całkiem nowy wiersz.

Przy tej lekturze duża dawka dobrej zabawy gwarantowana!

10:30, mamik.net
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 czerwca 2010
Wierszyki Agnieszki Frączek

Pełne humoru wierszyki Agnieszki Frączek uwielbia zarówno syn jak i mama. Tym bardziej, że za sporą dawką śmiechu i rozrywki często kryje się drugie dno. Takie są właśnie "Dobre obyczaje czyli z przyrodą za pan brat".To super zabawna i poczująca lekcja ekologii dla najmłodszych. Podstawowe wiadomości, czyli jak segregować śmieci, jak zachować się na wycieczce w lesie, co zrobić z psią kupą po spacerze. Wystarczy kilka razy przeczytać i już mamy w domu małego ekologa :-)

Oto kilka ulubionych powiedzonek:

1. "Kiedy szczotka oraz pasta

do twej buzi dadzą nurka

marnotrastwu powiedz:basta!

zakręć wodę, niech nie ciurka!"

2. "Chcesz z pomocą przyjść przyrodzie?

Stary papier zbieraj co dzień!"

3. "Przyjacielu szanuj zieleń,

tak jak każdy mądry jeleń."

4. "Nawet żuczek,choć nieduży

na szacunek nasz zasłużył"

10:20, mamik.net
Link Dodaj komentarz »