Popieram Internet Bez Chamstwa Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl Mały Powstaniec Szymon Sławiński Spis moli
RSS
czwartek, 29 maja 2014
Wystawa klocków

Trochę jesteśmy "unieruchomieni" przez ostatnie wydarzenia, więc zamiast zwykłych letnich aktywności sportowych, wyszukujemy tych bardziej spokojnych.

Trafiliśmy na dwie super imprezy w Krakowie: pierwsza to Festiwal Nauki. Wprawdzie to raczej moim zdaniem ciekawa prezentacja dla przyszłych studentów, ale i młodsi  i starsi :-) mogą się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć i nieźle się bawić. Był więc druk portretu 3D, portret rodziny w podczerwieni, fascynująca rozmowa o pierwszym czołgu o napędzie hybrydowym i wiele innych twórczych rozmów.

To co mnie uderzyło w tych "prezentacjach", to niesamowita pasja i zaangażowanie strony tradycyjnych tzw. "nauk ścisłych" i pewna bierność w prezentacjach po "stronie humanistycznej". Ale może to przypadek, zobaczymy w przyszłym roku.

Kolejna wycieczka to wystawa klocków Lego. Wystawa imponujących budowli z klocków była już np. we Wrocławiu, w planach kolejne miasta w Polsce.

Dla miłośników Lego pozycja obowiązkowa. Zobaczymy tu tradycyjne budowle z zestawów, ale najciekawsze są te ekspozycje, które powstały z wyobraźni twórców. Mamy więc piękny stadion w Warszawie obok monumentalnych zabytków, takich jak wieża Eiffla, pałac Tadż Mahal czy Pałac Kultury i Nauki.

Mnie wzruszył stary "Autosan", Szymek emocjonawał się natomiast pociągiem pancernym "Śmiały" oraz makietą z Powstania Warszawskiego i tradycyjnie Gwiezdnymi Wojnami.

Wystawa w lipcu i sierpniu powędruje do Kołobrzegu i Zakopanego, info o kolejnych miastach na stronie: http://www.wystawaklockow.pl/

 

 

21:51, mamik.net
Link Komentarze (3) »
czwartek, 15 maja 2014
Elf i dom strachów

Zaczęło się niewinnie - spotkanie uczniów z autorem Marcinem Pałaszem.

Szymek wrócił strasznie podekscytowany. I zaczęło się - Mamo, Tato a pan Marcin powiedział....

Kolegom i naszym znajomym przechwalał się, że znany pisarz przyjął jego zaproszenie na Facebooka! A na regale wylądowały przygody Elfa - od razu w ilości 3 tomów.

Pierwszą książkę o przygodach Elfa dosłownie połknął w kilka dni. Co jakiś czas czytając nam co zabawniejsze kawałki. 

Jednak zdecydowanym hitem okazała się najnowsza część przygód sympatycznego psa, Dużego i Młodego "Elf i dom strachów".

Wg. Szymka to najstraszniejszy ( ale i najbardziej pasjonujący !) horror, o jakim słyszał ( bo oczywiście na oglądanie jest jeszcze za wcześnie ). Zaintrygowana i ja zaczęłam mu podczytywać. I faktycznie, Tato z synem i psem trafiają do tajemniczego pensjonatu. Uprzedzeni przez znajomą, że  straszą tam duchy, podchodzą do sprawy racjonalnie. Zabierają kamerę termowizyjną i inne tak lubiane przez chłopaki zabawki, aby rozprawić się z tymi bajkami.

Jak to się skończy? Skąd biorą się dziwne napisy na lustrach, co widzi i czuje Elf? Niestety nie wiem !!!  - bo zostało mi jeszcze kilka stron a Szymek zabrał książkę do szkoły. Muszę więc cierpliwie czekać na swoją kolej do wieczora!

Moje uwagi:

Skutki uboczne - drenaż kieszeni ( bo Szymek chce mieć oczywiście wszystkie tomy ) oraz nerwowe rozglądanie się w porach wieczornych i nocnych ( sądzę, że minie po odstawieniu lektury ), plus kolejne prośby o psa!

Stosowanie - nie polecam czytania do poduszki :-)

Autorowi serdecznie gratuluję pomysłu, a mnie dodatkowo cieszą jeszcze ilustracje Olgi Reszelskiej.  

 

10:47, mamik.net
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 maja 2014
Cuda się zdarzają !!!

 

 

 

22:58, mamik.net
Link Dodaj komentarz »