Popieram Internet Bez Chamstwa Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl Mały Powstaniec Szymon Sławiński Spis moli
RSS
środa, 30 maja 2012
Biały tydzień

Za nami ważne wydarzenia - Komunia i Biały Tydzień. Było pięknie i wzruszająco. Oczywiście w prasie można przeczytać wiele krytycznych artykułów odnośnie komercjalizacji tego wydarzenia, swego rodzaju "przerostu formy nad treścią duchową". Wiem, że mój głos będzie odosobniony, ale wydaje mi się, że wiele zależy od nas samych, od rodziców. Nie mam nic przeciwko prezentom i wiem, że świat się zmienia więc i marzenia naszych dzieci się zmieniają - rower składak już nie powróci. 

Zarzuca się, że właśnie prezenty, wystawne przyjęcia przesłaniają prawdziwy sens tego święta. Ale chyba każdy, kto "posłał" dziecko do komunii, wie jak głęboko przeżywają ten dzień. Jak ważna jest dla nich np. ta spowiedź, gdzie wyznają te swoje pierwsze "małe grzeszki i przewiny" i poźniej pierwsze przyjęcie komunii. Obserwowałam to z wielkim wzruszeniem.

Nie obyło się też bez zabawnego incydentu - w sobotę, gdy goście się już zebrali Szymek wkroczył z rękoma umorusowanymi po łokcie w smole. Byłam bliska płaczu, bo skąd wziąć naftę - jak radziły ciocie i babcie? Ale okazało się, że mąż w swoich tajemnych skrzynkach majsterkowicza ma cudowny środek pt. rozpuszalnik. Zmył wszystko dokładnie i na zdjęciach komunijnych spod białych rękawków na szczęście nie wystają "czarne raciczki". A Szymek stwierdził, że to chyba ten stary diabełek z niego w ten sposób wyszedł po spowiedzi :-)

Oby wyszedł i szybko nie powrócił!  "Aniołek na pełnych obrotach"

22:54, mamik.net
Link Komentarze (1) »
czwartek, 03 maja 2012
Karty na Euro 2012

Szaleństwo przygotowań do Euro 2012 nie ominęło i naszej rodziny! Szymek za punkt honoru chyba obrał sobie zebranie całej kolekcji kart drużyn występujących na Euro 2012!

Cała tygodniówka wydawana jest każdego poniedziałku na nowy zestaw kart Panini. Szał kolekcjonowania ogarnął chyba wszystkich małych chłopców. Przynoszą do szkoły albumy, porównują swoje kolekcje, wymieniają się "powtórkami", chwalą zdobytymi Top Masterami i Fans Favoritami - nie wiecie o czym mówię, więc szaleństwo szczęśliwie dla waszej kieszeni was ominęło!21:09, mamik.net
Link Dodaj komentarz »