Popieram Internet Bez Chamstwa Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl Mały Powstaniec Szymon Sławiński Spis moli
RSS
sobota, 03 grudnia 2016
Za niebieskimi drzwiami

 Dawno niepraktykowane wspólne wyjście do kina i kompromisowy wybór - polski film dla młodzieży "Za niebieskimi drzwiami".

Trochę się obawiałam zachwytów z recenzji i tych efektów specjalnych, które zazwyczaj nie specjalnie lubię. Szymon sceptyczny wobec horroru dla nastolatków.

A tu pełne zaskoczenie. To naprawdę świetny film. Idealny dla najtrudniejszej wiekowo kategorii odbiorców czyli nastolatków.

Jest tu wszystko, co potrzebne w dobrym kinie: dynamiczna akcja, trudności do pokonania przez głównego bohatera, nastrojowe budzące niekiedy grozę zdjęcia, momenty rodem z dobrego horroru, ale też wzruszające chwile i zaskakujące zakończenie.

I jeszcze jedna rzadko dziś spotykana w kinie rzecz - film porusza ważne i realne problemy podając je w świetnej intrygującej artystycznie formie.

Niech Was nie zmylą słodkie obrazy z krainy baśni!!! Szczerze odradzam dla młodszych dzieci ( poniżej 10 lub 8 roku życia, chociaż zależy to oczywiście od indywidualnej wrażliwości dziecka ).

To, co mi się spodobało w tej dziwnej baśni, to elementy wzięte z realnego świata - las widziany z innej perspektywy przez co otrzymaliśmy zaskakujące efekty.

Szymon natomiast najbardziej był pod wrażeniem Krwawca (forma poprawna) i opustoszałego, mrocznego miasta.

Obejrzyjcie koniecznie!!! ( a zwiastun do ostatniego dźwięku)...

 

18:57, mamik.net
Link Dodaj komentarz »