Popieram Internet Bez Chamstwa Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl Mały Powstaniec Szymon Sławiński Spis moli
RSS
wtorek, 27 grudnia 2011
Świąteczne przedstawienie

Przeżyliśmy przedświąteczną bieganinę oraz zjazd rodzinny, teraz w końcu zwolniliśmy i będziemy się rozkoszować świąteczną przerwą. Może nadrobimy zaległości książkowe, bo stosik do przeczytania coraz większy.

Masowe świąteczne wypieki pierników umilaliśmy sobie znów lekturą Koszmarnego Karolka - tym razem w wersji świątecznej. Szczególnie rozbawiło nas opowiadanie "Świąteczne przedstawienie", tym bardziej że Szymek również był w trakcie jasełkowych prób a ja w trakcie poszukiwań stroju ( lub natchnienia do jego wykonania ) do życiowej roli syna czyli 3-go pasterza. Pasterz wystąpił tylko w baranicy, fujareczkę i kapelusik ukrył przed przedstawieniem w szatni szkolnej, a o bieganiu boso w kusych porteczkach nawet nie chciał słyszeć :-) Ale na szczęście szkolne jasełka wiele na tym nie straciły.

17:13, mamik.net
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 grudnia 2011
W krainie Hobbitów

Chyba czas ogłosić, że armie klonów i separatystów z "Gwiezdnych Wojen" zostały pokonane przez potężnego "Władcę Pierścieni". Jak zwykle zaczęło się niewinnie: od obserwowania gier strategicznych, później doszło obejrzenie wybranych scen z filmów i mamy pełne zauroczenie. Były nawet próby samodzielnego czytania sagi - ale bez większego sukcesu.

Natomiast od wydania komiksowego "Hobbita" Szymka nie można wręcz oderwać. Ilustracje Davida Wenzela nie epatują nadmiarem grozy( mi przypominają poczciwego "Kajko i Kokosza") więc spokojnie mogą być wstępem do dalszej przygody z Tolkienem.

A w pokoju Szymka zamiast obiecanych piłkarzyków stanął stół, na którym rozgrywane są warianty kolejnych potyczek "Drużyny Pierścienia".

15:15, mamik.net
Link Dodaj komentarz »