Popieram Internet Bez Chamstwa Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl Mały Powstaniec Szymon Sławiński Spis moli
RSS
wtorek, 13 listopada 2012
Pokolenie z szoferami

Zachęcam wszyskich rodziców do przeczytania artykułu Krzysztofa Rybińskiego  w "Plus Minus" ( soobotnim dodatku do Rzeczpospolitej z 3/4 listopada ).

Wozicie dziecko do szkoły na drugim końcu miasta, starannie dobieracie zajęcia dodatkowe, usuwacie wszelkie przejawy agresji, które wyłapiecie u swoich pociech  a jednocześnie zastanawiacie się jak dalece różni się dzieciństwo naszych dzieci od np. naszego i czy te wszystkie zmiany idą w dobrym kierunku a przede wszystkim czy przydadzą się dzieciom w ich przyszłym, dorosłym życiu?

Jeśli tak, to przeczytajcie artykuł tu: http://www.rp.pl/artykul/948284.html

 

 

10:23, mamik.net
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 listopada 2012
Jeszcze o Halloween

Notka trochę spóźniona, ale na fali różnych głosów z prasy i blogów - postanowiłam dorzucić swój kamyczek.

Rozumiem zastrzeżenia, ktore budzi to święto i szczerze mówiąc nie chiałabym, aby nasze melancholijne Święto Zmarłych zastąpiła amerykańska zabawa. Ale też nie widzę nic  złego, gdy dzieci dzień wcześniej bawią się drążąc dynie i zbierają słodycze za psikusy.

Szymek z koleżankami i kolegą potraktowali ten dzień jako okazję do zebrania góry słodyczy ( raczej normalnie zabranianych w domu ). Oprócz przygotowań strojów najważniejsze były jeszcze 2 rzeczy: wspólna wieczorna wędrówka z latarkami a później, jak w jaskini rozbójników dzielenie łupów ( sprawa wielce problematyczna , bo jak ma się cukierek czekolodowy, do zwykłego, a jak podzielić snikersa aż na 5 części ?! ). O dziwo udało się i to bez większych kłótni.

Drążenie dyni w tym roku już nie było tak atrakcyjne, bo w szkole Pani wpadła na pomysł i dzieci robiły warzywne potwory. Wielki plus dla Pani za kreatywność :-)

A przebranie Szymka oczywiście odbiegało od amerykańskich kreskówek, bo był ..... duchem żołnierza ( czyli oprócz tradycyjnego stroju żołnierza, miał czerwone szramy na twarzy!!! )

(Zdjęcie wkrótce, jak wróci Tato z zarekwirownym aparatem ).

10:22, mamik.net
Link Dodaj komentarz »